Koha 23.11.09.000 - en to ga translation catalogue (5 entries)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
ga: %s %s %s Koha ar líne %s

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
ga: %s %s %s %s thar téarma %sTá do chóip de %s (barcode %s) thar téarma %s %s ag súil leis anois %s Táthar ag súil le do chóip de %s (barcode %s) ar ais sa leabharlann inniu %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
ga: %s %s Dáta deiridh:

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
ga: %s %s %s Aire: Dúnfaidh an fhuinneog seo uaidh féin i gceann 5 soicind. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
ga: %s %s (níl sé molta) %s
